Rekonstrukce schodiště na půdu

Proč koberec na schodech na půdu?

Ráda bych vám představila nový záměr v rámci rozvoje MŠ. Čím je naše škola zvláštní?

Možná si pokládáte otázku "Co to je? Proč koberec na schodech na půdu?"

Takže:

Tento prostor byl dlouhodobě nevyužívaný a tak se podařilo vybudovat nový prostor pro děti, který bude sloužit k různým účelům.

1/ schody nabízejí divadelní sezení - děti se usadí jako v divadle a dole se odehrává divadelní představení, které realizují samy děti, ať loutkové, nebo hrané. Tuto možnost mají i paní učitelky - hrát dětem divadlo

2/ na schodech se realizuje předmatematická gramotnost - příklad: Kolik schodů musím ujít, abych stál vedle včelky Máji? O kolik schodů se musím vrátit, abych stál vedle berušky Manky? Kolik schodů dělí Manku s Májou? atd....

3/ na schodech se mohou děti pohodlně usadit a poslouchat čtenou pohádku od paní učitelky - rozvíjíme tkzv čtení s porozumněním

4/ i na schodech můžeme realizovat komunikativní setkání - Řekni nám co chceš - umíme naslouchat kamarádovi

atd, atd. atd

Rekonstruované schodiště nabízí mnoho dalších aktivit. Ve školství se tomu říká "Vzdělávání mimo třídu"

Na co nezapomínáme? Jsme mateřská škola, dáváme dostatečný prostor volné a spontánní hře dětí, ve třídách děti tráví času dost - cvičí, malují, staví ze stavebnic a my máme radost, že je můžeme posunout dál. Tam, kde se cítí uvolněně s pocitem změny prostoru a že si vlastně hrají.

Barevné velikonoční dny

25.3 - 28.3. barevné velikonoční dny / Dejte prosím dětem trička dle barvy = modré ponděllí, žluté úterý, červená středa, zelený čtvrtek/

Prázdninový provoz 2024

Mateřská škola bude v době letních prázdnin, se souhlasem zřizovatele, uzavřena v době od 15.7. - 23.8.2024.

V této době bude probíhat totální rekonstrukce podlahy ve třídě Berušek.  Vzhledem k tomu, že se jedná o obrovské stavební úpravy, bude výuka dětí stažena od 8.7 - 12.7 do třídy Žabiček /kapacita max. 25 dětí/. Proto prosím rodiče.. k prázdninovému provozu přihlaste především děti, které nemají možnost hlídání / prarodiče, tábor, apod./ Velice děkujeme za pochopení. Začátkem června obdržíte písemné dotazíkové šetření zájmu o letní provoz.

Děkujeme zřizovateli za vyslyšení důvodů, které jsou pro další provoz v této třídě zásadní. Vážíme si spolupráce a finanční podpory ze strany zřzovatele - pana starosty, paní místostarostky i ostatních  zastupitelů.

Konzultační hodiny

Dne 4.4.2024 od 11,00 - 15,00 hod. budou probíhat "konzultační hodiny". Máte-li zájem přijít, prosíme, objednejte si konkrétní čas u vedení MŠ. Individuální schůzka potrvá cca 15  min.

Zápis do MŠ

Zápis do MŠ bude probíhat dne 9.5.2024 od 8 - 14 h., podrobnější info viz. záložka Zápis do MŠ.

Projekt MŠ Jinolice

Příjemce dotace: Mateřská škola, Jinolice

Název projektu: „Rovný přístup ke vzdělání v MŠ Jinolice“

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000258

Období realizace: 1. 9.2022 – 31.8.2025

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci výzvy č. 02_22_002 – OP JAK – Šablony I, která byla vyhlášena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) dne 25.5.2022.

Z finančních prostředků v celkové výši 434 566,- Kč hradíme následující aktivity:

Školní asistent – personální podpora MŠ

Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání MŠ

● Inovativní vzdělávání dětí v MŠ

● Odborně zaměřená tematická a komunitní setkávání v MŠ

Publicita OP JAK k nahlédnutí zde

rajče.net - fotoalbum MŠ

Na stránkách rajce.net jsem opět otevřela fotoalbum pro školní rok 2022/2023 pro Mateřskou školu, Jinolice

Přístupová adresa: https://msjinolice.rajce.idnes.cz/

Album má pouze uzamčená alba. Každé album má stejné přihlašovací jméno a stejný kód. Bude tomu tak i v budoucnu s dalšími alby.

O tyto přihlašovací údaje si pište formou sms na můj osobní mobil. Odpovím obratem. Mám všechna vaše mobilní čísla uložena ve svém telefonu, takže by nemělo dojít ke zneužití. Případně kódy ráda předám osobně v MŠ.

Pokud máte jakýkoli problém s přihlášením, neváhejte mě kontaktovat na e-mail MŠ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hakenová Monika

Vaříme i pro Vás..

Stravování pro cizí strávníky. Kapacita školní jídelny, bohužel, nebyla dlouhá léta plně využita a proto bychom rádi nabídli od 1.1.2021 celkem 20 volných míst, pro občany nejen z obce Jinolice. Podrobnější informace, včetně přihlášky, obdržíte u pí. Benešové, případně zavolejte na tel. 607 958 850.