Obec Jinolice

Datová schránka: b3qbgq4
Úřední hodiny: Pondělí 17-19 hod

Oznámení ČEZ

k problematice regulace nočního klidu

Vážení občané,

vzhledem k množícím se dotazům ohledně vyhlášky o regulaci nočního klidu Vás informujeme, že:

„Obce a města nemají povinnost vydávat obecně závazné vyhlášky o regulaci nočního klidu; mají však možnost v případě existence výjimečných akcí celoobecního významu v době jejich konání dobu nočního klidu formou obecně závazné vyhlášky zkrátit či nevymezit.

Pokud jde o konání společenských či rodinných akcí, tak žádný právní předpis neomezuje jejich konání a rovněž tyto akce nevyžadují ani ohlášení či povolení obce či města ani jiného orgánu veřejné správy. Tyto akce se tak mohou na území obce či města konat i po 22. hodině, avšak za podmínky, že nenarušují noční klid.“

Zdroj: www.mvcr.cz/ (http://www.mvcr.cz/odk2/clanek/metodicky-material-c-26.aspx)

Obecní úřad Jinolice